Apel o Henryku Sienkiewiczu z racji roku pisarza i 100 rocznicy śmierci

Dnia 30 XI 2016 r. odbył się w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie apel poświęcony sylwetce Henryka Sienkiewicza z racji roku pisarza i 100 rocznicy śmierci. Na program apelu składał się wywiad z pisarzem oraz montaż słowno – muzyczny poświęcony Nobliście, zatytułowany – „Byłem, nobla zabrałem, wróciłem”.  Podkładem muzycznym były utwory Fryderyka Chopina. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie dekoracji i części artystycznej byli: p. Małgorzata Kolano, p. Łukasz Bzowski i p. Jadwiga Pizoń .  Po części artystycznej p. Dyrektor Anna Derkacz wręczyła nagrody w konkursie czytelniczym dla klas I – III Gimnazjum ze znajomości „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, który odbył się 23.11.2016r. z udziałem 12 uczestników.

 Nagrody otrzymali:

I miejsce – Olech Jakub kl. II A

II miejsce – Golec Paulina kl. II B

III miejsce – Bogucka Klaudia kl. III C 

Wszystkim uczestnikom  dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!                                                    

                                                                                         Bibliotekarz

                                                                                       Jadwiga Pizoń                                                           

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie © Rok szkolny 2018-2019 Frontier Theme