Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 22 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczejph. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.Jego głównym celem jest promocja przepisów pożarowych, ale także historii, tradycji czy sprzętu straży pożarnej.

W konkursie brały udział szkoły z całej gminy.Uczestnicy przystąpili do rywalizacji w trzech grupach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy VII oraz klasy II-III gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę w formie pisemnego testu, który nadzorował przewodniczący komisji Pan Dariusz Adamek przedstawiciel PSP w Biłgoraju. Po podsumowaniu liczby punktów zdobytych przez uczestników komisja wyłoniła zwycięzców:

II GRUPA

  1. Ewa Kwiatkowska–gimnazjum w ZSOiZ w Turobinie
  2. Daniel Kolano – gimnazjum w ZSOiZ w Turobinie
  3. Karolina Mędrek – gimnazjum w ZSOiZ w Turobinie

III GRUPA

  1. Jakub Trumiński – Liceum Ogólnokształcące w ZSOiZw Turobinie
  2. Klaudia Bogucka – Liceum Ogólnokształcące w ZSOiZw Turobinie
  3. Marcin Gąsławski – Liceum Ogólnokształcące w ZSOiZw Turobinie.

Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjnenagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Turobinie. Zdobywcy pierwszych miejsc z trzech grup wiekowych wezmą udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych!

Autor: Anna Biziorek