Gminny Dzień Kobiet w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Gimnazjum w Turobinie

We wtorek 5 marca odbył się Gminny Dzień Kobiet. Organizatorzy, tj. Wójt Gminy Turobin Andrzej Kozina, Rada Gminy Turobin oraz Gminna Biblioteka Publiczna zaprosili naszą szkołę do współpracy przy organizacji uroczystości. Na spotkanie zaproszono wszystkie Panie z terenu gminy. Uczniowie pomogli w zabezpieczeniu miejsc siedzących dla gości. Ponadto szkoła zobowiązała się do nagłośnienia i obsługi technicznej imprezy. Szczególne zaangażowanie na tym polu okazał jeden z naszych uczniów Marek Podkościelny. O 18 sala gimnastyczna szkoły była wypełniona po brzegi. Po powitaniu przez Pana Wójta na przybyłych gości czekał już muzyczno-taneczno-kabaretowy program artystyczny. Wystąpiła Kapela Turobińska, szkolny kabarecik ze szkoły podstawowej w Czernięcinie, przedszkolaki i kabaret ze szkoły podstawowej w Gródkach, kabaret Pod Siwym Włosem z Ośrodka Kultury Samorządowej z Żółkiewki, Iskierki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Turobinie oraz debiutujący zespół instrumentalny Płomyki, również z turobińskiej szkoły. Publiczność była zachwycona o czym świadczyły brawa, śmiech, doskonała atmosfera. Panie zostały obdarowane kwiatami a na wszystkich uczestników imprezy czekał słodki poczęstunek, tradycyjne, ostatkowe pączki i świąteczny tort.