„Książki, które warto przeczytać”

We wrześniu 2018 roku odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W naszym Zespole Szkół dnia 26.09.2018 roku włączyliśmy się do tej akcji czytając stosowny fragment lektury na godzinie wychowawczej.

Z racji Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku zorganizowano Wystawę: „Książki, które warto przeczytać”(16 i 18.10.2018r.). Bibliotekarz wraz z chętnymi uczniami wybrał i wyeksponował na korytarzu szkolnym książki zakupione ostatnio w związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie i inne osoby zainteresowane książkami miały możliwość obejrzenia i ewentualnego wypożyczenia wybranej pozycji na miejscu.

W miesiącu październiku ogłoszono również konkurs czytelniczy dla uczniów Zespołu Szkół ze znajomości „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.