“Ojczyzna jest naszą matką ziemską.”

9 listopada 2018 (piątek) cała społeczność szkół w Turobinie wzięła udział w uroczystym odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu narodowego, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Śpiewania Hymnu Państwowego o godzinie 11:11.  Kontynuując cykl działań podjętych dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przygotowali uroczysty apel. Hasłem przewodnim wystąpienia były słowa Patrona gimnazjum Jana Pawła II: „Ojczyzna jest naszą matką ziemską”. Za uroczystość byli odpowiedzialni uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką i kierownictwem P. Jadwigi Derkacz-Łukasik.Dla uczczenia tej wyjątkowej rocznicy, montaż słowno-muzyczny został również zaprezentowany w Kościele Parafialnym w Turobinie, w niedzielę 11 listopada 2018 r. W uroczystości udział wzięły władze gminne, dyrektorzy szkół, młodzież szkolna i mieszkańcy gminy.

 

Autor artykułu: Jadwiga Derkacz-Łukasik