SUKCES UCZNIA I KLASY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W TUROBINIE

Jakub Olech uczeń klasy I Liceum ZSOiZ w Turobinie zajął 1 miejsceKonkursie dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosława Piotrowskiego.

            Konkurs miał na celu  uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, jak również kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz popularyzację i podnoszenie poziomu wiedzy historycznej.

            Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej „Moje refleksje na temat ojczyzny i patriotyzmu”. Jakub  pisał o patriotyzmie Polaków na przestrzeni wieków, odwoływał się do przykładów naszych bohaterów narodowych. Wyjaśnił czym dla niego jest ojczyzna, kim jest patriota i że warto znać historię swojego kraju. Podsumowując swoje rozważania napisał: „ Starajmy się być narodem, który zadba o swoją Ojczyznę. Starajmy się żyć i pracować na chwałę naszej wolnej Ojczyzny. Róbmy wszystko, aby Polska była z nas dumna i żebyśmy byli dumni z samych siebie. Róbmy tak, aby nie wstydziły się nas nasze dzieci i wnuki. Róbmy tak, aby nigdy nie powtórzyły się bolesne karty historii naszego narodu. Jestem dumny , że jestem Polakiem.”

            Nasz zdolny uczeń jako laureat otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową  – tablet ufundowany przez biuro poselskie prof. Mirosława Piotrowskiego.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!