SZKOLNY KONKURS WIEDZY O AIDS

Na pierwszego grudnia przypada Światowy Dzień Walki z AIDS. Jest to dobry moment, by pogłębić swoją wiedzę i świadomość na temat tej strasznej choroby, która rozprzestrzenia się na całym świecie w bardzo szybkim tempie. Z tej okazji w ZSOiZ dyrekcja i nauczyciele biologii zaprosili uczniów gimnazjum oraz liceum do udziału w  Szkolnym Konkursie Wiedzy o AIDS. Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap przeprowadziliśmy 3 grudnia i była to forma testu, który uczniowie rozwiązywali w trzyosobowych drużynach.   II etap odbył się 12 grudnia. W pierwszej rundzie miał formę testową natomiast w drugiej rundzie były to pytania otwarte, na które uczniowie odpowiadali ustnie w obecności swoich kolegów i nauczycieli. Uczniowie byli solidnie przygotowani, wykazali się dużą wiedzą z zakresu HIV/AIDS. W konkursie wzięło udział 15 uczniów całej szkoły. Zwycięzcami zostały uczennice klasy pierwszej LO: Monika Mamona, Dominika Romańska, Iga Romańska. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a zwycięzcom GRATULUJEMY wyników.