Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

 Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

             W dniu 17 października 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących   i Zawodowych w Turobinie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Gimnazjum i liceum, połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i przyrzeczenie służenia prawdzie  i sprawiedliwości, zasadom przyjaźni i koleżeństwa, dobru społeczności szkolnej. Mottem tegorocznej uroczystości były słowa św. Jana Pawła II-,,Niech nasza droga będzie wspólna”. Osoba Patrona, Jego dobroć i mądrość, wartości, które wyznawał w życiu stały się wyzwaniem jak i szansą wychowania młodego człowieka w wierności zasadom prawości i uczciwości. Te same idee wyznawał również Patron Liceum Ogólnokształcącego Jan Zamoyski, twórca Akademii Zamojskiej.

            Część artystyczna została przygotowana przez klasy pierwsze gimnazjum i liceum pod czujnym okiem wychowawczyń p. Edyty Misztal-Hajduk, p. Jadwigi Derkacz-Łukasik i p. Małgorzaty Kolano. Samorząd Szkolny złożył dyrekcji, nauczycielom i pracownikom oświaty podziękowania za oddaną i pełną odpowiedzialności pracę, życząc jeszcze wielu sukcesów w wychowaniu i kształceniu następnych pokoleń.

artykuł opracowała: Jadwiga Derkacz- Łukasik

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie © 2016 Frontier Theme