XVII Ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

XVII Ogólnopolska pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

W tym roku nasze jasnogórskie spotkanie przeżywaliśmy pod hasłem:       ,,Idziemy naprzód z nadzieją”. Braliśmy w nim udział my, uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II w Turobinie wraz z dyrekcją p. Marianem Lachowiczem, księdzem Zbigniewem Zarzecznym, wychowawcami: p. Ewą Polską, Bartkiem Kowalikiem, nauczycielami p .Anną Górą, p. Iwoną Romańską. Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta, z udziałem pocztów sztandarowych szkół, odprawiona pod przewodnictwem naszego duszpasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

            Nasza tegoroczna pielgrzymka wpisała się w wielkie dziękczynienie składane Bogu za objawienia Matki Bożej. W tym roku mija 140 lat od objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie, 100 lat od objawień w Fatimie oraz 300 lat od koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Przybyliśmy prosić Matkę Najświętszą o wstawiennictwo w swoich osobistych intencjach, o światło Ducha Świętego, o Boże błogosławieństwo na czas przygotowania do egzaminu gimnazjalnego i mądry wybór dalszej drogi życiowej.

 

Artykuł napisała: Anna Góra